AnnaLogy

Between the worlds, real and unreal.

K zamyšlení / Život v UK

Dvojí přání

Ráno jsem se probudila s rýmou jako trám, která je pro mě malou třešničkou na dortu náročného předvánočního období. Od podzimu mě kolí jedna viróza za druhou v důsledku stresu a práce. Dnešek je však pro mě tak důležitý, že bych vyrazila i s horečkou.  Jedu se totiž podívat do jedné soukromé hudební školy.

Stoupám po schodech nahoru a vcházíme do malé třídy odkud se line zvuk saxofonu a klavíru. Mám na krajíčku, protože cítím neuvěřitelnou radost a nadšení. Ta s postupem času jen sílí. Sleduji mladou učitelku jak hraje a uvnitř vím, že jsem na správném místě a patřím sem. Pocit, který jsem nikdy v Anglii za těch několik let nikdy neměla.

Uvědomila jsem si, že jsem ochotná se ve vteřině vzdát všeho, čeho jsem za těch pár let v Anglii dosáhla. Ve jménu klavíru. Ve jménu hudby a mé lásce k ní. Možná, že je to přesně to, co jsem se za těch pár let potřebovala naučit. Že kariéra je fajn věc, ale světu umění se nic nevyrovná a já si dnes uvědomila, jak zoufale mi ten svět chybí a jak bezmezně ho miluji.

Začalo to přitom nevinně. Má dobrá přítelkyně a masérka se zeptala jestli nechci učit jejího syna na klavír. A tak přišel můj první žák. Výuku v Angličtině jsem si nikdy neuměla představit. Chyběla mi v tomto sebedůvěra, kterou jsem díky Jamesovi získala a zjistila, že to můžu zvládnout. Oba se učíme a oba nás to zatím baví.

Abych však mohla začít pořádně učit, potřebovala jsem hudební nástroj. Chtěla jsem se spokojit s něčím levnějším, ale Ondra spolu s Colinem zasáhli, že si zasloužím něco pořádného a nejel přes to vlak. A tak máme doma stojí úžasné digitální piano Roland, které mi dělá věrného společníka. Ať už je má nálada jakákoliv, hra na klavír mě vždy povznese.

Byl to právě Colin, koho velice nadchla má pedagogicko-hudební minulost, K mému velkému štěstí je manažerem prodejny hudebních nástrojů, která je propojená se soukromou uměleckou školou. Slíbil mi, že jakmile se u nich uvolní místo, ozve se mi. A tak mi jednoho dne zavolal. Od příštího roku by rádi měli někoho dalšího na výuku o sobotách a on si prý neumí představit nikoho lepšího než jsem já. Jsem šťastná jak blecha, byť cítím i obavy. Ty se však dnes v té třídě ve vteříně rozplynuly a já věděla, že jsem na správném místě.

Stojím tu dojatá a nepřeji si nic jiného než být zase součástí tohoto světa hudby. Je to všechno ale ještě dost nejisté. Stejně jako mé další přání – pomoci opravit jedno staré krásné piano v Sanatoriu v Holicích, což je jeden z dalších důvodů proč tento příspěvěk píšu. Přání lidí v tomto Sanatoriu znovu zprovoznit piano je doslova symbolické k mé snaze obnovit můj pedagogicko-hudební směr. Strašně moc si přeji, aby se mi podařilo obojí vzkřísit – to staré piano i mou uměleckou kariéru.

Sanatoriu se již podařilo vybrat polovinu požadované částky, ale nějakých dvacet tisíc stale chybí. Vzkříšení toho piana je stejně jako já někde na půli cesty a já se momentálně snažím, aby oba příběhy měly šťastný konec. Potřebuji k tomu vás milí čtenáři a vaší podporu.

Nic by mi neudělalo větší radost, než kdyby se mi podařilo s vaší pomoci vybrat na opravu toho starého piana, které je součástí projektu Ježíškova Vnoučata. Ze srdce si přeji, aby mohlo znovu mohlo dělat radost všem těm starým a nemocným lidem. Mohu jen doufat, že já pro změnu budu moci znovu šířit radost ze hry na klavír.

Pokud byste měli také zájem finančně podpořit opravu, napište mi prosím, ráda s vámi proberu detaily. Můžete také kontaktovat přímo paní Kusou, vrchní sestru Sanatoria.

  • Můj email: anickafil(zavináč)gmail.com (je to i adresa pro PayPal pokud chcete rovnou něco poslat, pošlu to pak rovnou i s mou vyhrazenou částkou)
  • Email paní Kusé: Jana.Kusa(zavináč)sanatorium-topas.cz
  • Pokud se Vám nechce vypisovat, číslo účtu je: 3200681174/6800

Předem moc děkuji a přeji krásné svátky plné všeho, co vám přináší radost a naplnění.

Anička

5 Comments Dvojí přání

  1. Pingback: Splněné přání | AnnaLogy

Leave A Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..