?>
Categories
Recenze

Nový slogan brněnského barcampu: Nachči si na hlavu krňana.

Tak tohle vám musím vyslepičit ještě za tepla a dokud mám v sobě ten správnej drive.

To bylo jedno krásné narozeninové odpoledne, kdy Anička se na fejsbůčku dočetla, že jeden její kamarád nemůže na krněnský barkemp „Bořit a ničit“. Nabídl v dobré vůli na zdi volňáska, neb epická akce se koná už vlastně od zítřka, takže zodpovědně sháněl náhradu. A já byla rychlejší jak rota, tak mi kamarád potvrdil, že poslal email o změně účastníka. Já se honem rychle proto nadšeně přihlásila na event na FB – jen takové to – Anna Filkukova is going..

Asi do minuty mi přišla na základě tohoto, že jsem se příhásila na event následující reakce, což mi přišlo vzhledem k sarkastickému duchu Barcampu vlastně super, takže jsem na to i podobně odpověděla a vzniklo z toho to, co uvidíte v následujících odstavcích. Reakce mě pak ale docela upřímně překvapila:

232

Tak jo no. Nechala jsem si to „ještě takto kategoricky“ dovysvětlit:

242

Jasně mají narváno, nedocvaklo mi, že si nahrádníky určují sami. Čert vem, že informace o waitingu listu žádná a o tom co se vlastně stane, když někdo odpadne, že je vlastně váš lupen nepřenosnej, taky. Ale tak jako budiž, je to přeci akce zdarma. Musím počítat s tím, že si organizátor bude dělat co chce. A je to v Krně! Akce má právo bejt neprofesionální stejně jako Sváťa. To se dá ještě rozdejchat.

Nicméně email, co mi přišel přeposlán „na dovysvětlenou“ mě pak tak nějak rychle vyléčil z toho, že se ještě někdy na nějakém krněnském Barcampu v podání Sváti Bartíka ukážu (ještěže jsem se ku*a nestačila přihlásit za press). Protože napsat email o tom, že jako takhle to nefunguje – to beru. Ale napsat ještě do toho – „tudíž Anna Filkuková má smůlu“. Jako proč? Co je cílem? Za co? O co jde?

smulapico

S dotyčným jsem prasata v chlívě nepásla a nechápu proč takovým způsobem jedná a nemůže normálně lidsky a slušně odpovědět, ale on si jako správný onanátor (pardon organizátor) tam přisadí, že mám jakože smůlu? Eh?

Takže milí organizátoři všech akcí, chovejte se k lidem slušně, neubyde vás a koťátka přestanou umírat a malí králičci tolik sexovat. I na akcích zdarma. Dík!

Konec příběhu (edit 22.3.2013 15:49):

Otevřít si hubu se mi zjevně protentokrát vyplatilo. Zítra Howg!

14 replies on “Nový slogan brněnského barcampu: Nachči si na hlavu krňana.”

Heh, dobra ostuda (organizatora). Proto jsem uz prestal na BarCamp jezdit (nejen v Krne) – je pomalu snazsi se dostat na afterparty v zakulisi s U2 nez na “free” BarCamp. Ta jejich poza je brutalne smesna :)

Třeba je pán jen méně šikovný v písemném projevu, ono v kombinaci s přísnou interpretací to nakonec snadno může vyznít jako nezdvořilost, ačkoli ten úmysl tam není…

Anicko, nekdy se opravdu rozcilujes uplne zbytecne. O tom, ze na “I’m going” se nebere ohled, o tom se urputne snazili organizatori na strance informovat kazdeho, koho pri tom zastihli. Schvalne si dohledej na feedu nekdy okolo data 22. unora ze KAZDY kdo tam ma “I’m going” ma taky pod sebou komentar od Svatopluka, ze to bohuzel takhle nefunguje – obdivuju tu peclivost, komu by se chtelo.. Vzhledem k tomu, ze existovala specialni stranka pro registrace, tak to asi o nejakem waiting listu svedci. Ja se treba take nedostal a bylo mi odpovezeno, ze ani seznam nahradniku neexistuje a existovat nebude, protoze odpadlici budou nahrazeni novinari. Zato kdyz prisla informace o tom, ze shaneji dobrovolniky pro pomoc na miste (ta byla jednak na facebooku taggovana 15. 3. a jednak mi to prislo mailem (asi proto, ze jsem byl zaregistrovany pres tu specialni stranku) tak jsem toho okamzite vyuzil a nastesti jeste misto bylo. Az se ti podari zorganizovat taky takovou “epickou” akci, o kterou je mnohem vetsi zajem, nez kolik se ti vejde do pronajatych prostor, a nikoho u toho nenaseres, pak pred tebou smeknu klobouk a o cizich pruserech si pis co chces.

Petře, já jsem to bohužel takhle dopodrobna nesledovala.

Jediné co jsem udělala bylo, že se vyskytla příležitost, tak jsem jí využila a jednání mě nemile překvapilo. Kontext který mě osvětluješ, jsem nevěděla a neměla jsem ani důvod po něm pátrat.

To je jediné na co chci poukázat je způsob jednání. Osobně mi takové jednání nepřijde fajn, to je celé.

tohle tě tak rozčílilo? možná to ten člověk nenapsal mile, ale rozhodně to taky nenapsal nijak sprostě- právě naopak docela neutrálně. To se teda musíš rozčílit několikrát denně při běžné komunikaci s lidma v obchodě, na úřadě, v práci… vůbec nevím kdo jsi, ani jak jsem se sem dostal, ale autor článku na mě prostě působí trochu jako ufňukánek… no offense

Myslím, že nejde o to kolikrát denně se při komunikaci rozčílím. Jen mám asi naivně vštípeno, že by lidi měli mezi sebou jednat s respektem a ne despektem. Patrně jsem to v tomto ohledu nevyložila šťastně.

Kdyby tam bylo napsané “může jít do hajzlu”, tak bych tu reakci chápal. Ale takto mi ta reakce přijde spíš nepřiměřená – vidět v tom obratu nějaký zlý úmysl či cokoli podobného je přehnané.

Jasně, není to podle příručky, ale u barcampu bych byl v tomto ohledu tolerantní.

Kdo sledoval a věděl, tak informace byla. Větu ve stylu “pokud nebudete nečekaně moci, dejte nám vědět, ať vaše místo nahradíme dalším zájemcem”. si pamatuju.
A jinak obdivuju Svťu Bartíka, že tohle všechno organizuje zadarmo – dal by to někdo z vás? Mohla jste využít možnost být tam jako pomocník….
A fakt čumím, že větu “Anna F má smůlu” interpretujete jako vrchol nezdvořilosti. Mně to přijde jako normální a korektní.

Oceňuji nadhled SB, že vás nakonec vzal na divokou kartu…..

Opakuji se – já nesledovala, tudíž jsem si neměla co pamatovat.

Anna F. má smůlu neinterpretuji jak vrchol nezdvořilosti, ale naprosto zbytečného plísnění obsahu. Mě osobně taková komunikace korektní nepřijde, ale je to patrně mým profesním destruktem. Tak jsem si otevřela hubu a řekla nahlas i s vědomím, že samozřejmě budou dva tábory, kde jedni budou tam a druzí onam.

Nicméně i tento článek byl ve svém duchu dost myšlen ironicky a jeho cílem bylo poukázat na to, že lidi se zbytečně chovají k sobě s despektem a jak tak zjišťuji, ještě se to vlastně považuje za normální.

Neznam ani jednoho zucastneneho, ale z neutralniho pohledu to pusobi tak, ze natesena Anna dostala zbytecne studenou sprchu od cloveka co pise jak retard. Chapu jeji reakci.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *