?>
Categories
K zamyšlení Život v UK

Ohlédnutí za loňskou nadílkou

Mnoho z nás se na přelomu roku zabývá novoročními předsevzetími. I já mám své skromné cíle, ale letos je to jiné. Tentokrát to není o (téměř bezhlavém) slibování sobě samé co všechno letos musím stihnout nebo dokázat. Svá letošní předsevzetí chci jednoduše stavět na tom, co mi přinesl rok předchozí, a že byl štědrý! Přinesl mi spoustu nového a krásného, tudíž si zaslouží malé ohlédnutí.

Nová práce

Změna práce byla největším mezníkem loňského roku. Přišlo to zcela nečekaně a byl to nejlepší opožděný dárek k narozeninám. Velice si vážím toho, že v nové práci dostávám více prostoru pro seberealizaci. Jsem obklopená skvělými lidmi a jsem za to vděčná. Samotní to můžete dotáhnout daleko, ale když pracujete s lidmi, kteří Vás podporují a mají ve Vás důvěru, posune vás to ještě dál.

Nové přátelství

V práci mám hodinové přestávky na oběd, což jsem hned s radostí využila a začala chodit na dlouhé procházky po okolí. Původně to byla součást mé nové strategie hubnutí. Časem se však ukázalo, že fit procházka může přinést mnohem více, protože nejsem u nás v práci jediná, kdo rád utíká ze spárů monitoru.

Nové přátelství je další milý dárek, díky němu jsou mé obědové procházky tou nejzábavnější částí pracovního dne. Opravdoví přátelé jsou jako vzácná sbírka zcela jedinečných drahokamů. Letos se mi mou sbírku podařilo rozšířit o další unikátní kousek a cítím za to hluboký vděk.

Nové hobby

Mým dalším letošním dárkem bylo nádherné jízdní kolo – luxusní závodní silnička. Původní majitelka si totiž pořídila nové kolo a potřebovala se zbavit tohoto “veterána”. Co vám budu povídat, tohle byla láska na první pohled a díky tomu jsem se zamilovala do cyklistiky. Každou neděli chodíme na kolo a jezdíme téměř za každého počasí (pokud teda zrovna neleje jako z konve nebo není pod nulou). Díky těmto projížďkám dostal anglický venkov úplně nový rozměr a zcela si mě podmanil.

Vegetariánství

Docela špatně se mi vysvětluje proč jsem se stala vegetariánkou. Přišlo to postupně a nenásilně. Za tento krok vděčím zejména Ondrovi. Od začátku mě v tom velice podporoval takže samotný přechod k vegetariánství proběhl hladce. Maso jsme jedli zřídka, i díky tomu nebyl problém zříct se toho úplně. Pokud by mi maso chybělo, klidně bych se k němu vrátila (a třeba i jednou vrátím). Snažím se pouze řídit tím, co mi říká moje tělo.

Více péče o duši

Právě díky nenásilnému přístupu se mi podařilo zavést větší pravidelnost v meditací i józe. Pro jednou jsem si přestala konkrétně diktovat kdy a jak budu meditovat nebo cvičit. Vykašlala jsem se na všechny připomínky v kalendáři a na vymezené dny. Ukázalo se, že je pro mě mnohem lepší řídit se svou intuicí, protože kdesi v hloubi duši vím co chci.

Duše je sice narozdíl od lidského těla abstraktní pojem, neznamená to však, že by si zasloužila méně pozornosti. Meditování a jóga pro mě mají samozřejmě úplně jiný význam než trénink na maraton. Přesto mezi těmito aktivitami vidím zásadní souvislost. Například můj běžecký výkon se zásadně zlepší, když si před tréninkem zacvičím jógu.

Konečně jsem také pochopila, proč se mi celé ty předchozí roky mnohá předsevzetí nedařilo dodržet. Buď jsem byla na sebe moc přísná, a nebo mě to zkrátka nebavilo dost na to, abych to vydržela. Neúspěšné předsevzetí jednoduše nezapadalo do obrazu mého stávajícího života. Je to jako když máte v hlavě konkrétní obraz toho, čeho chcete dosáhnout. K dispozici máte i potřebné nástroje, ale špatně si namícháte barvy, proto se ten obraz stále nedaří přenést do reality. Tak to zkoušíte znovu a znovu. Zkrátka chvíli trvá než si správně namícháte paletu, protože neexistuje jediná správná cesta, a každý si tu svou musí najít sám. Oč ambicióznější je naše představa, o to těžší proces realizace je.

A co s letošním rokem?

Letos jsem si dala jednoduché cíle. Pokračovat v tom, co dělám a snažit se to dělat tak dobře, jak jen budu moci. Chci být dobrou kolegyní, přítelkyní i partnerkou. Cítím motivaci dále posouvat hranice toho co dokážu a těším se na další poznání. Ráda bych tento rok úspěšně uběhla maraton a zajela můj první cyklistický závod s mou drahou polovičkou, trasa Londýn – Brighton.

Doufám, že bude rok 2017 minimálně tak dobrý jako byl ten loňský.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *