?>
Categories
K zamyšlení

Srdcaři

Mám vždycky radost, když potkám nějakého humanistu, nadšence a hlavně někoho, kdo se zcela vymyká pravidlům fungování stávající společnosti.

Netajím se tím, že jsem do jisté míry přitahována zcela nevšedními (někdo by to definoval jako “divnými”) lidmi. Přesně tyto jedince mám ráda, protože nemají místo očí dolarové bankovky a jejich pohnutky jsou daleko za nějakým byznys plánem.

Jsou zcela mimo main stream a jejich přínos je diky tomu nevyčíslitelný. Nejsou hnání ambicemi budovat impéria a přitom se snaží živit tím, co je neotřesitelně baví. Obdivuji je, protože jsou obvykle velmi daleko za hranicemi vlastní komfortní zóny. Díky tomu se stává jejich život mnohem trnitějším a zároveň zajímavějším.

Říkám jim srdcaři.

Své milované činnosti zasvětí naprosto vše, protože tato činnost je jejich život. Jsou hnáni zejména upřímnou zálibou ve věcech, které dělají a jde jim to velmi dobře. Dělají věci jinak a dělají to tak naprosto přirozeně.

Jak je identifikovat?

1.) Když přijdete na místo, které provozuje srdcař, okamžite to poznáte z atmosféry takového místa. Je na první pohled zcela výjimečné. U srdcaře se cítíte upřímně vítáni, takže se můžete uvolnit a být sami sebou. Skoro jako doma.

2.) Věci, které srdcař dělá Vás okouzlí stejně jako jejich odhodlání. Může se stát, že pak budete ještě nějakou dobu podvědomě vstřebávat jejich nadšení. Těší je, když se s Vámi mohou o svou radost podělit, čímž Vás mohou velmi rychle nakazit.. Tím se dostávám k poslednímu bodu.

3.) Srdcař Vás nepotřebuje proto, aby vydělal peníze. Jste jen nedílnou součástí jeho záliby, jejíž výsledek si pak můžete náležitě vychutnat. Potřebuje Vás. On má to štěstí, že potkal vás, správně naladěného člověka. Vy máte štěstí, že jste potkali jeho.

Srdcařem může být kdokoliv z nás, avšak málokdo z nás má odvahu se touto cestou vydat. Třeba taky jednou budu srdcař na plný úvazek. Mám totiž pocit, že tito lidé jsou tak trochu ohrožený druh, čímž vás vyzývám k jeho záchraně, protože rozdíl mezi nimi a vámi není až tak velký. Naopak. Všichni to v sobě máme.

followyourheart

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *