Categories
K zamyšlení Život v UK

Švábi versus hovniválové

Jedna nejmenovaná Ondrova podřízená před ním prohlásila, že bude volit tu stranu, jejíž program bude nejvíc proti imigrantům v UK. Protože prý berou jejich lidem práci. Budiž jí prominuto, že nemá žádné pořádné vzdělání a ani IQ. Žije u rodičů, takže neví, co to je stát na vlastních nohou.

Vzpomněla jsem si tehdy hned na Okamurovy xenofobní výroky, kterýma živil a dodnes úspěšně živí své fanoušky. Ona je totiž v tomto případě dokonalý prototyp voliče. Nelze se na ní zlobit, přirozeně neví nic o tom, jaké to je stát na druhé straně břehu. Jaké to je být černou ovcí. To by člověk nevěřil, že ke společenské degradaci mu stačí dvě hodiny letadlem.

Už dříve jsem zmínila svou zkušenost, jak bylo pro mě těžké najít práci. Mám neodbytný pocit, že i když budu mít desetkrát lepší kvalifikaci i výkonnost, je mi to k ničemu dokud naproti mě bude stát kdokoliv britského původu a bude aspoň trochu splňovat parametry pro danou pozici. “Čím lepší konexe, tím lepší práce” funguje všude na světě. A bohužel poptávka po práci značně převyšuje nabídku.

Nemám to ale nikomu ani za mák za zlé. Neznají mě tu a na lidi z východu se tu dívají kolikrát s pochybami nebo jako podřadnou, levnou pracovní sílu. Prostě to tak je. Není to nic překvapujícího. Člověk může buď nadávat, anebo si najít jinou cestu, jak si poradit. V mém případě to znamená dostat se z davu černých ovcí, kam jsem zapadla i díky takovým lidem, co si nechávají s prominutím vymývat mozek negativními názory od ostatních, ideálně politicky laděných jedinců. Málo naplat, imigranti jsou vděčné a navýsost populistické téma.

Však ono to náramně lahodí uším poslouchat, jak jste vy občané té a té země něco naprosto skvělého. Jak jste poctiví, pracovití, inteligentní, zatímco ONI vás připravují o práci, o život, o manželku, psa, děti, stádo ovcí… dosaďte si tam co chcete. Nebo nedej bože o svobodu. Udělá to pak z vás hotové patrioty, jejichž zásluhy skončí poslední vyřčenou větou nad vypitým pivem nebo v internetové diskuzi, protože další krásný den musíte vstávat do práce, jelikož hrdým vlastenectvím účty nezaplatíte.

Od té doby, co jsem se přestěhovala jsem si uvědomila, jak je hloupé dělat rozdíly mezi lidmi jen proto, že mluví jiným jazykem a pochází z jiné země. Jak je hloupé se povyšovat nad někoho, kdo dokázal najít odvahu se přinejmenším sbalit a získat zkušenost. Jaký je to nesmysl obouvat se do někoho, kdo pracuje, platí daně a přispívá tak do státní kasy jako ostatní. A přesto to mnozí hojně dělají, aby tak zahalili vlastní nedostatek motivace a ambicí se sebou něco dělat.

Jestli se náhodou bojíte přílivu z nějakého arabského nebo afrického bloku, mohu vás dle statistik ČSÚ ujistit, že jediná vlna, která v ČR evidentně dominuje je ta z východního, viz odkaz zde. Dle statistiky čtvrtinu imigrantů u nás tvoří Ukrajinci. Další třetinu lidé ze zemí EU. Obáváná cílova skupina tvoří vůči celé rozloze obyvatelstva jen malý zlomek. Takže všechny ty obavy ze “zlých muslimů” a nepřizpůsobivých imigrantů jsou podle mě dost přehnané.

A když si vezmu, jak mnohdy čelím kvůli jinému původu nepříjemným konfrontacím v zemi, která je pořád značně vyspělejší než má domovina, tak těm přistěhovalcům u nás tuplem nezávidím.

Pokud někde existuje vyspělá civilizace, která nás pozoruje, pak to jistě musí působit asi tak, jako když se šváb povyšuje nad hovniválem. A ať už si šváb myslí, že je o něco lepší než hovnivál nebo naopak, všechno je to jenom přírodou stvořený hmyz a hodnotové měřítko, kdo je víc nebo míň, je jim k ničemu.

A ať už jste na straně švába nebo hovnivála, ať už se rozhodnete následovat jakékoliv myšlenky, nikdy nezměníte fakt, že jsme všichni jeden jediný druh, jehož hodnota je nevyčíslitelná.

3 replies on “Švábi versus hovniválové”

Uplne nesouhlasim, ja do ciziny prijel s cca. 5ti letou profi z mezinarodnich firem (delam v IT) a dostal sem po narocnych pohovorech nakonec dobry job na ktery se sice mohlo tesit mnoho mistnaku ale zadny z nich na to nemel… Nakonec jsem se stejne vratil po cca. 1,5roce zpatky domu do CR, zkusenost to byla dobra.

Je fakt ze NZ (kde sem byl ja) je oproti UK trochu ‘100 let za opicema’ tj. globalne neni takovym cilem imigrantu jako UK a maji tam o hodne vetsi nedostatky pracovnich sil ve skilled jobs – mozna proto jsem to mel tak snadne at uz u vyrizovani viz tak ve firme.

At se dari.

No, je pravda, ze nemam pet let zkusenosti z IT oboru. Loni jsem koncila skolu a i kdyz jsem uz v prubehu studii pracovala, tak to nestacilo.

Ale me to ani fakt netrapi, spise je mi obcas neprijemne, jak se lidi divaji na tebe svrchu. A taky me stve, ze u nas politicti predstavitele jako Okamura maji neskutecne vyroky, ktere by v UK netolerovali. Ale co se divim, jsme zjevne porad vychodni zeme…

Tohle mi opravdu přijde jako směšné a hození lidí do jednoho pytle. “Žije u rodičů, takže neví, co to je stát na vlastních nohou.”. Spíš by se paní z příběhu měla zamyslet nad sebou, když jí cizinec, který nerozumí dokáže sebrat pracovní místo. :D :D

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *