Categories
K zamyšlení

Dopis mému budoucímu já z roku 2012

Rodiče mě poprosili, ať vyklidím svůj pokoj, protože chtějí provést doma nějaké změny a já už tam prakticky 10 let nebydlím. A tak jsem se pustila do velkého třídění a vyklízení. Objevila jsem spoustu pokladů. Nad spoustou z nich jsem se nostalgicky usmála, aby následně skončily ve velkém pytli na odpadky. Mezi věcmi byla i hromada různých zápisků a také milostných dopisů i přáníček, které jsem dostala. V jednom ze svých deníků jsem objevila dopis svému budoucímu já. Než přistál s celým deníčkem v koši, vyfotila jsem si ho a rozhodla jsem se, že si dopis uložím sem. Na památku a taky proto abych si připomněla, jak nevyzpytatelná cesta života je.

Mé milé budoucí já,

abych uvedla věci na pravou míru brzy zřejmě spadnu do pracovního procesu, i když nevím jak a kde skončím. Stojí přede mnou několik rozhodnutí o tom, co vlastně teď budu dělat. Možná si pamatuješ léto roku 2012, kdy skončil můj dvouletý vztah a já se stačila bezhlavě dětinsky zamilovat, byť mě pak čekal nemilý pád. Jen místo kolenou jsem si zase odřela srdce.

Mé milé budoucí já, netušíš, jak moc ráda bych tě viděla šťastnou s milujícím člověkem po tvém boku. Přesně s takovým, o kterém sníš už od dob, kdy jsi poprvé poznala ten pocit, kdy může být na světě někdo, kdo tě podrží, pochopí a vždy tě bude milovat takovou, jaká jsi.

Doufám, že tě neopustila tvá přirozeně usměvavá a přátelská povaha a stále se čas od času snažíš druhé rozveselit, nebo jen tak potěšit. Jestlipak máš děti? Pamatuješ na svou první neteř a její krůčky, které ti vehnaly slzy do očí? Obě víme, jak moc děti miluješ a nepochybuji, že pokud už jsi mámou, tak děláš to nejlepší, co můžeš stejně jako já se teď snažím, aby ses v budoucnu měla co nejlépe.

I když bohužel netuším, co je vlastně pro mě to nejlepší a právě to hledám, tak doufám, že jsi to našla. A pokud ne, tak to nikdy nevzdávej. Život je sice dřina, ale bez ohled na to, jak dobře nebo špatně si vedeš, vždy existuje nějaké východisko nebo způsob, jak se s tou situací vyrovnat, ale doufám, že nic takového není potřeba.

Mé milé budoucí já, snad jsem to moc nepos*ala a jestli ano, tak to koukej napravit. Přeci jen už jsi starší a moudřejší :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *